; charset=UTF-8" /> Neden Web Siteniz Olmalı? « Rize Bilişim Web Tasarım Hizmetleri ve Seo Danışmanlığı

Genel

Neden Web Siteniz Olmalı?

Web Sitesi“Benim işim internet üzerinden sipariş almaya uygun değil. Y şirketi milyon dolarlık ihracat gerçekleştiriyor ama hala bir web sitesi yok, demek ki olmadan da oluyormuş. Bir de internet sayfası maliyetiyle mi uğraşacağım, götüreceği getireceğinden fazla görünüyor. Benim oğlum arkadaşlarıyla bir şeyler yapar…”

Bu cümlelerden biri veya birkaçı aklınızdan geçiyorsa yanılıyorsunuz. Bir web sitesi öncelikle size küresel çapta erişilebilir kılar. Hayalinizde bile göremeyeceğiniz sayıda, dünyanın hayal bile edemeyeceğiniz yerlerindeki potansiyel müşterilere, ucuz hammadde kaynaklarına, tedarikçilere ulaşmanız ve onların size erişmesi mümkün hale gelir.

Öte yandan, internet üzerinden iş yapmayacak, sipariş almayacak, müşteri bulmayacak bile olsanız, bir internet sitesine yine de ihtiyacınız olacaktır. İnternet sayfasının, var olan müşterilerinizin size olan güvenini pekiştireceğini unutmayın. Sizce hangi şirket daha güvenilir ve modern bir görünüm verir: İnternet sayfası olan mı olmayan mı? Hiç olan ile olmayan bir olur mu? Hele bir de ihracat yapıyorsanız ve yabancı şirketlerle ilişkileriniz varsa… Size ‘Bir web siteniz var mı?’ diye sormayacak, web sitenizin adresini isteyeceklerdir.

Günümüzde bir web sitesi sahibi olmak kesinlikle lüks olmaktan çıkarak ciddi firmalar, kişiler, kurumlar, dernekler vb. için bir zorunluluk halini almıştır. Bilgisayar fiyatlarının sürekli düşmesi ve özellikle 3G teknolojisinin interneti cep telefonlarına tam uyumlu hale getirmesi, ülkemizdeki internet kullanıcı sayısında muazzam ve sürekli bir artışı da beraberinde getirmektedir.

Örneğin küçük bir makine imalatçısı, kamudan alacağı destekle hazırlayacağı farklı dillerdeki web sitesi aracılığıyla, dünyanın öte yanından, hiçbir zaman tahmin etmeyeceği kadar ucuza hammadde ve ara mamul bulabilir, ürettiği makineler için ummadığı yerlerden teklif alabilir.

Hayır, bütün bunlar sadece bir web sitesi kurarak ve beklemeye başlayarak gerçekleşecek şeyler değildir. İnternet dünyasında pasif değil aktif olmanız gerek. Web sitenizi önce arama motorlarına kaydettirmeniz, (SEO) sizi ilgilendiren sivil toplum örgütlerinin ve kamu kuruluşlarının sitelerini ve oralarda yapılan duyuruları yakından takip etmeniz gerekir. Sadece seyirci olduğunuz ve katılımcı olmadığınız sürece bir web sitesi size maliyet ötesinde bir şey kazandırmayacaktır.

Seo danışmanlığı (Arama Motoru Optimizasyonu Danışmanlığı) firmaları ile çalışmalısınız sizi küresel çapta hedef kitleize ulaştırmak için en doğru seçimlerden biri olacaktır. Bunun yanısıra Google AdWords danışmanları ile çalışmak kobiler için çok faydalı olacaktır.

Bu hizmetleri almak için tek yapmanız gereken bizimle iletişim kurmak.Son Web Tasarımlar

Son Seo Çalışmaları

 • Post Thumbnail Oner Çöp Konteyner
  Türkiye’de kendini ıspatlamış konteyner firmalarından biri olan Oner çöp konteyner, online
 • Post Thumbnail Elifnur Cami Halıları
  Cami halıları sektörünün ileri gelen firmalarından biri olan elifnur cami halıları

Son Reklam Çalışmaları

 • Post Thumbnail Biletmatix Online Uçak Bileti
  Biletmatix online uçak bileti satış sisteminin reklam çalışmaları Rize Bilişim tarafından
 • Post Thumbnail Tesbihci Sefa
  Tesbihci Sefa 1985 yılından itibaren tesbih sektöründe faliyet göstermektedir.2001 yılına kadar